💬 „საქართველოს ეკონომიკა მდგრადობას ინარჩუნებს და მაღალი ზრდის პარალელურად მაკროეკონომიკური ბალანსი შენარჩუნებულია“, - ნათია თურნავა.
✔️ ეროვნული ბანკის პრეზიდენტმა ნათია თურნავამ ბრიუსელში, Nationale Bank van België / Banque nationale de Belgique - ის ორგანიზებით გამართულ მაღალი დონის საერთაშორისო კონფერენციაში მიიღო მონაწილეობა.
✔️ ღონისძიებაში International Monetary Fund-ის წარმომადგენლები და სსფ-ის ჰოლანდია-ბელგიის ჯგუფის წევრი ქვეყნების: ბელგიის, ნიდერლანდების, ბოსნია და ჰერცეგოვინის, ხორვატიის, კვიპროსის, საქართველოს, ისრაელის, ლუქსემბურგის, მოლდოვის, მონტენეგროს, ჩრდილოეთ მაკედონიის, რუმინეთის, სომხეთისა და უკრაინის ცენტრალური ბანკების მმართველები და მაღალი რანგის წარმომადგენლები მონაწილეობდნენ.
✔️ კონფერენციის პირველი სესიის ფარგლებში გამართული დისკუსიისას სებ-ის პრეზიდენტმა ქვეყნის მაკროეკონომიკურ გარემოსა და მიმდინარე ტენდენციებზე ისაუბრა და აღნიშნა, რომ საქართველო ინარჩუნებს მაღალ ეკონომიკურ ზრდასა და ინფლაციის სტაბილურობას.
🌐 ვრცლად - bit.ly/NBG-IMF-NBB-2026
🇬🇪 🤝 🇰🇭 ეროვნულმა ბანკმა კამბოჯის სამეფოს ფოსტისა და ტელეკომუნიკაციების მინისტრს, დოქტორ ჩე ვანდეტს და მის თანმხლებ დელეგაციას უმასპინძლა.
მხარეებმა ციფრული იდენტიფიკაციის, უსაფრთხო ტექნოლოგიური ინფრასტრუქტურისა და საჯარო სექტორის ინოვაციების მიმართულებით ერთმანეთს გამოცდილება გაუზიარეს, ასევე განიხილეს სამომავლო თანამშრომლობის პერსპექტივები.
შეხვედრას სებ-ის მხრიდან ესწრებოდნენ ვიცე-პრეზიდენტები - ეკატერინე გალდავა და ნინო ჯელაძე, ასევე ფინანსური და საზედამხედველო ტექნოლოგიების დეპარტამენტის წარმომადგენლები.